pisankarstwo


Marta Sobieszczuk

Zainteresowanie rękodziełem wyniosła z domu rodzinnego. Szydełkowania i wyszywania nauczyła się od mamy i babci. Od dziecka uczestniczyła w wykonywaniu pisanek tradycyjnie malowanych w łupinach cebuli i wydrapywanych. Przez wiele lat prace wykonywała dla bliskich i przyjaciół. Od momentu zapisania się do KTL uczestniczy w kiermaszach.

20 listopada, 2024

Janina Anna Wesołowska

Szydełkowania i pracy na drutach uczyła się w czasach szkolnych, a w życiu dorosłym powróciła do pasji. Nauczyła się wykonywać koronki różnymi technikami, jak koronka siatkowa tzw. filet wykonywana igliczką oraz frywolitkowa przy pomocy czółenka. Chcąc poznać inne techniki zapisała się na Uniwersytet Ludowego Rękodzieła Artystycznego, który ukończyła w 2017 r. dyplomem w dziedzinie koronki i witrażu. Dodatkowo posiada patent czeladnika w zawodzie koronkarka.Współpracuje z KDK, Gminnym Centrum Kultury z/s w Siennicy Nadolnej, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Pawłowie, Centrum Społeczno-Kulturalnym w Gorzkowie. Prowadzi warsztaty nauki koronki frywolitkowej, tradycyjnych ozdób choinkowych.

19 listopada, 2024

brak zdjęcia

Bronisława Szydłowska

Wykonywaniem pisanek zajmowała się od wczesnej młodości, używała naturalnych barwników np. łupin z cebuli, kory dębu, ale również gotowych farb. Zdobiła je różnymi wzorami i technikami wydrapywania, charakterystycznymi dla regionu, ściśle związanymi ze Świętami Wielkanocnymi.

17 listopada, 2024

Danuta Perestaj

Danuta Perestaj (Krasnystaw) ur. 1962twórczyni ludowa: poezja, rzeźba, wycinankarstwo, pisankarstwo, hafciarstwo, koronkarstwo, malarstwo na szkle, plastyka obrzędowa i zdobniczaKlub Twórców LudowychStowarzyszenie Twórców Ludowych Pochodzi z rodziny artystycznej i kontynuuje rodzinne tradycje (wujkowie byli malarzami). Sztuki […]

7 listopada, 2024

Przejdź do treści Przejdź do menu